Mladi raziskovalki Nika Kobetič in Brina Majhenič, učenki 9. razreda, sta bili letos nagrajeni z najvišjim državnim priznanjem ZOTKS za raziskovalno nalogo z naslovom Obdobje prve svetovne vojne v kroniki Župnije Mengeš. Na 50. srečanju mladih raziskovalcev Slovenije, ki je bilo 16. maja 2016 na Srednji poklicni in tehniški šoli in Gimnaziji Murska Sobota, se je predstavilo šest najboljših raziskovalnih nalog s področja zgodovine na osnovnošolskem in šest na srednješolskem nivoju. Po odlični predstavitvi in zagovoru svoje raziskovalne naloge sta Nika in Brina prejeli vsaka svoj zlati kipec od petih podeljenih, ki jih je letos stroga ocenjevalna komisija na področju zgodovine namenila osnovnošolcem in srednješolcem. S tem sta se uvrstili med Zotkine talente, ki se bodo srečali na slovesni prireditvi 11. junija 2016 v ljubljanskem Cankarjevem domu. Čestitamo!