V okviru šole za starše bomo za starše učencev naše šole v sredo, 13. 1. 2021, ob 17. uri organizirali spletno predavanje DRUŽINSKA E-PRAVILA.

Predavatelj Janez Arh iz LOGOUT-a (Center pomoči pri prekomerni rabi  LOGOUT) bo predstavil priporočila glede varne uporabe digitalnih naprav in spleta, primere prekomerne uporabe in zasvojenosti s spletom iz prakse, primere družinskih »e-dogovorov« ter priporočila za zdravo sobivanje v svetu digitalnih dražljajev. Spregovoril bo tudi o šolanju na daljavo in organizaciji časa za zasloni (za šolo in za zabavo).

Skratka, če si zastavljate spodnja vprašanja, vas vabimo, da se udeležite tega webinarja. Povezavo do spletne sobe oziroma zoom srečanja vam bomo poslali na dan predavanja (v sredo).

Kdaj svojemu otroku kupiti svoj računalnik ali tablico? Kako je z omejevanjem uporabe, postavljanjem pravil in dogovori?

Katere vsebine najbolj pritegnejo mladostnike in zakaj? Katere so primerne in katere neprimerne vsebine?

Kakšne so nevarnosti na spletu? So morda kakšni škodljivi učinki uporabe? Kaj pa prednosti?