11. maja 2018 je potekalo zaključno srečanje v projektu Branje ne pozna meja na naši šoli. Srečali smo se z učenci Osnovne šole Evgena Kvaternika iz Velike Gorice. Skupaj z učenci 5. B razreda in učiteljico Drago Jeretina Anžin ter knjižničarko Sabino Burkeljca, ki smo vključeni v projekt, smo se družili cel dan – na prireditvi v avli, v šolski knjižnici in na ogledu Ljubljane. Celo šolsko leto smo prebirali knjigo Dogodivščine vajenca hlapiča Ivane Brlić Mažuranić. Na Hrvaškem pa so prebirali knjigo Otona Župančiča Ciciban – eden temeljnih ciljev projekta je namreč ta, da beremo knjigo partnerjev v prevodu.

18. maja pa smo se srečali v Veliki Gorici na Hrvaškem, kjer smo se ob druženju na šoli, srečanju s hrvaško mladinsko pisateljico Jasminko Tihi-Stepanić (tudi učiteljico na naši partnerski šoli) in ogledu Zagreba poslovili v upanju na sodelovanje v prihodnjem šolskem letu.