Ko sanjaš sam,
so to samo sanje.
Ko sanjamo skupaj,
se začne nova resničnost.

Hunterwasswr

Naša šola že dlje časa zbira plastične zamaške in z njimi vsaj delno pomaga otrokom, da dosežejo zastavljeni cilj. Tokrat ne bomo zbirali za določeno osebo, ampak bo zbiranje namenjeno društvu Vesele nogice. Veliko družin se javno ne želi izpostavljati, kljub temu pa vseeno potrebujejo našo pomoč.

Društvo zato v okviru zmožnosti in razpoložljivih sredstev pomaga vsem staršem s sofinanciranjem terapij in pripomočkov za nego in lažje nameščanje oseb s posebnimi potrebami. Vsi starši si želimo, da bi bili nekoč naši otroci čim bolj samostojni. Uspeh otrok s posebnimi potrebami pa je v veliki meri odvisen od pomoči  vrhunskih strokovnjakov z različnih zdravstvenih področij. Za njihov napredek in lajšanje bolečin so potrebne različne terapije, kar pa staršem otrok predstavlja visoke stroške. Cena 45-minutne terapije, s katero lahko otroku znatno zmanjšamo bolečine, lajšamo simptome cerebralne paralize, pomagamo pri sproščanju mišic in vezivnega tkiva ter ohranjamo njihovo gibljivost, stane od 30 do 50 eur. Učinek ene terapije ni trajen, zato jih je potrebno nenehno izvajati.

Hvaležni vam bomo, če boste dobrodelni skupaj z nami! Košček k mozaiku lahko prispeva vsakdo izmed nas.

Saša Klemenc, prof. razr. pouka