Zbiranje rabljenih oblačil, obutve in tekstila

Pretirana potrošnja se danes pozna tudi pri nakupovanju oblačil. Čeprav nekateri bolj ekološko ozaveščeni potrošniki že kupujejo oblačila v trgovinah iz tako imenovane druge roke, se mnogim odvečna oblačila še vedno kopičijo doma in ko so omare prepolne, ne vedo, kaj bi z njimi.

V sodelovanju s podjetjem Tekstilko smo za šolo (kjer se v času zbiralne akcije papirja nahaja velik kontejner za papir in karton) postavili rdeč zabojnik, v katerega lahko oddate moška, ženska in otroška oblačila, rjuhe, odeje, brisače, prte, posteljnino, spodnje perilo, torbice, kape, šale, rokavice, pokrivala, pasove in čevlje v parih.

V zabojnik lahko oddate kadarkoli, saj bo za šolo postavljen vsaj do konca šolskega leta. Vrečo z oblačili pa lahko v šolo prinesejo tudi učenci sami in jo zjutraj v avli predajo informatorki/odložijo na omarico v ekološkem kotičku, kjer zbiramo plastične pokrovčke in odslužene baterije.

Naj bo ekološki krog sklenjen, zato vljudno vabljeni, da skupaj napolnimo rdeči zabojnik.