V sredo in četrtek, 26. in 27. januarja 2022, so učenci 2. a opazovali in šteli ptice v okolici šole. Beležili so samo največje število ptic iste vrste, ki so jih opazili hkrati, da so tako preprečili večkratno štetje istih ptic. Opazovali so v času podaljšanega bivanja (od 14.20 do 14.50), ko je bilo na šolskem igrišču in pred šolo precej hrupno. V šolski okolici so opazili samo sive vrane in kose, enkrat tudi srako. Območje so preletele tudi druge ptice, ki pa jih ni bilo mogoče prepoznati. Za kose je zelo pomembno kompostišče za šolo, saj tam iščejo hrano. Naenkrat so videli po tri sive vrane, dva kosa in srako. Če svoje opazovanje primerjamo z leti 2018 in 2019, ko smo nazadnje šteli ptice v okolici šole, opažamo, da jih je vedno manj. Spremembe v številu ptic posredno govorijo tudi o kvaliteti našega okolja, zato bi si želeli, da bi se razmere za ptice v okolici šole izboljšale. Lahko bi postavili krmilnice ali jim na drugačen način pomagali, da bi park v okolici šole spet postal privlačen zanje. Podatke o številu ptic smo posredovali na DOPPS (Društvo za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije) v okviru vsakoletne akcije Ptice okoli nas.