Bližamo se slovenskemu kulturnemu prazniku, 8. februarju – po prostem koncu tedna je letos pouka prost dan tudi ponedeljek, 7. februar 2022.

Šolsko proslavo bomo zaradi bolezni, odsotnih učencev in učiteljev, izpeljali v dneh po povratku v šolo. Pripravljamo recital, ki bo namenjen poeziji in prozi avtorice mladinske literature Anje Štefan, dobitnice letošnje nagrade Prešernovega sklada.

Kultura, v vseh izraznih prvinah, je ogledalo družbe in njenih ljudi. Zmore pogledati v globino, pa tudi veliko dlje kot nam dopušča dnevna zaznava našega (so)bivanja. In izrazna moč ni usahnila niti v času epidemije.

V šoli, kljub omejitvam, omogočamo stik s kulturnimi dogodki, s kulturno dediščino, ustvarjamo in sodelujemo. Kulturo pa, pogosto nezavedno, živimo v odnosu do ljudi.

Vabimo vas, da si v naslednjih dneh vzamete čas za bogato ponudbo dogodkov v Domžalah in širše po Sloveniji.