Kdor je kdaj že izdelal raziskovalno nalogo, ve, da je v izdelavo vsake vloženega veliko prizadevnega dela. Zato smo veseli, da so raziskovalne naloge z domoznansko tematiko v celoti dostopne v elektronski obliki na spletnem portalu Knjižnice Domžale. Prebiranje teh raziskovalnih nalog

1. širi poznavanje načina življenja nekoč in danes v naši domači pokrajini,
  2. omogoča spoznavanje zanimivih tematik in pomembnih osebnosti z našega območja,
  3. lahko je izhodišče za nadaljevanje posameznih raziskav,
  4. daje nam ideje, kaj bi še lahko raziskali na določenem področju (običajno v zaključkih raziskovalnih nalog).

Na spletni strani Knjižnice Domžale so v elektronski obliki dostopne naslednje raziskovalne naloge, ki so nastale pod vodstvom mentorjev naše šole:

Vse raziskovalne naloge (in ne samo domoznanske) pa so dostopne v šolski knjižnici Osnovne šole Rodica na Kettejevi 13 v Domžalah.

Povezava do domoznanske zbirke Knjižnice Domžale je tukaj.