V sredo 20. 3. smo po končanem pouku v okviru podaljšanega bivanja s skupino 20 učencev obiskali medijsko hišo RTV. Najprej smo si ogledali radio, vstopili v studijske in redakcijske prostore in se podučili o programu, ki je namenjen otrokom: Lahko noč otroci – pravljice iz domače in svetovne literature, Violinček – glasbena oddaja, ki izbira le najboljše skladbe, Dobro jutro, otroci, . . . Nato smo čez cesto vstopili še na televizijo. Ta velika stavba skriva ogromno zanimivih prostorov: maska, studii, skladišča, garderobe, režija. Na kratko smo pogledali v zakulisje snemanja oddaje Male sive celice, videli smo, kje dnevno snemajo poročila in oddajo Dobro jutro, pa kje se nahajajo delavnice za montažo kulis, kje imajo arhiv dragocenih oblačil, kako se ustvarjajo svetlobni efekti in še mnogo stvari, ki jih ob gledanju televizije sploh ne vidimo. Imeli smo čudovit, nepozaben popoldan.