EDINOST, SREČA, SPRAVA ≠ DALJAVA: e-recital

Letošnji recital ob slovenskem kulturnem prazniku je postavljen času primerno na e-oder. Je pa tudi času primerno angažiran – z namenom, da učence in učenke še naprej ozaveščamo o tem, da je KULTURA neobhodno potrebna in pomembna za (so)bivanje, za (so)čutenje in za spreminjanje na bolje.

Rdeča nit letošnjega recitala je v 4. kitici Prešernove Zdravljice in besedah: EDINOST, SREČA, SPRAVA.

Pripravili smo e-recital slovenskih pesnikov in pesnic in ga postavili v osamljenost šole, kajti šola je zares predolgo samevala in zato naslov: EDINOST, SREČA, SPRAVADALJAVA, pač pa bližina. Kot pravi pesnik Andrej Rozman Roza: »Pogovarjanje je bližina in toplina, / s pogovarjanjem smo družina in skupina. / S pogovarjanjem se človek s človekom prepleta, / s pogovarjanjem smo mreža tudi zunaj interneta.«

Ustvarjalci recitala KUL kultura z mentorji želimo vsem lep praznik bogate slovenske kulture.