Bralci

Kipi, ki berejo, so nastali v okviru likovne naloge za osmi razred Kip človeške figure v predlanskem oktobru – mesecu branja. Ustvarjalci kipov so letos v devetošolci. Svoje mesto so nekateri bralci najprej našli v šolski knjižnici na policah med knjigami. Ker pa šolska knjižnica poleg bralcev potrebuje tudi knjige, je za vse kipe zmanjkalo prostora. Bralci so tako mirno brali v kabinetu za likovno umetnost in čakali na Mesec branja v letošnjem šolskem letu. V sodelovanju s šolsko knjižnico in oddelkom tretjega razreda, bi dobili sporočila, ki bi jih ponesli na različna mesta.

Oktober – mesec branja je bil v času, ko so se šole že zapirale, »bralci« pa so zaradi epidemije ostali v kabinetu in čakali na priložnost, da grejo brat na prosto. Ob kulturnem prazniku 2021 smo jih postavili na podstavke, opremili s sporočili o branju, ki jih je izbrala knjižničarka Sabina in odnesli na različna mesta po domžalski občini, ki jih lahko vidite na posnetku. Ste katerega od »bralcev« že opazili?

Ko bomo ponovno v šoli, bomo naredili še kakšnega in zanimivo bo videti, kam jih boste odnesli vi.