S spremembami in dopolnitvami Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja (PCT) za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 se od 1. 11. 2021 uvajajo nekateri novi ukrepi, v šolah je to PROSOTOVLJNO SAMOTESTIRANJE VSEH UČENCEV (več).

Učenci se prostovoljno samotestirajo dvakrat tedensko v domačem okolju (praviloma v ponedeljek in v sredo). Starši teste prevzamete v lekarni na osnovi kartice zdravstvenega zavarovanja ali potrdila o šolanju (10 testov mesečno). Navodila za samotestiranje so tudi tu.

Dodatne informacije o samotestiranju so dosegljive na: https://www.nijz.si/samotestiranje

Drugi, že vzpostavljeni ukrepi ostajajo v veljavi:

• učenci uporabljajo zaščitno masko za obraz (do vključno 5. razreda v skupnih prostorih, od vključno 6. razreda ves čas, tudi v matičnem oddelku in ne glede na to, če so cepljeni ali preboleli); izjema: pouk športa, potrdilo osebnega zdravnika,
  • redno umivanje in razkuževanje rok,
  • higiena kašlja in kihanja,
  • vzdrževanje medsebojne razdalje,
  • večkratno zračenje prostorov (v šolo naj prihajajo toplo oblečeni),
  • bolni otroci naj ostanejo doma, o bolezenskem stanju se vedno posvetujte z izbranim osebnim zdravnikom,
  • v primeru pozitivnega rezultata na hitrem testu (samotestiranje) naj otrok obvezno ostane doma, starši pa nemudoma obvestite izbranega zdravnika, ki bo odredil PCR test. Če je PCR test pozitiven, obvestite razrednika/razredničarko ali ravnateljico in osebnega zdravnika. Če je PCR test negativen, se otrok lahko vrne k pouku.