Že tretje leto zapored smo petošolci in šestošolci organizirali Evrovizijo. Nastopili smo učenci 5.a in 6.a. Na prireditev smo povabili tudi učence iz posebnega programa Osnovne šole Roje, v finalu pa so se nam pridružili tudi učenci 7.b. Na Evroviziji smo zastopali različne države z različnimi pesmimi (Diamonds-Slovenija, Perfect-Španija, Cruel Summer-Italija, Holding on-Irska, Girl on the fire-Grčija, A million dreams-Avstrija, S tabo res rad-Ukrajina). Po glasovanju smo dobili novo zmagovalko Evrovizije 2024. Zmagovito pesem Diamonds je zapela Maša Mehle iz 6.a. Novost letošnje prireditve je bila, da nam je učenec Niko Andrejek iz 7.b predstavil ples, s katerim dosega odlične rezultate. Vsi skupaj se že veselimo prihodnje Evrovizije, kjer bodo imeli možnost nastopa tudi učenci iz posebnega programa OŠ Roje.

Laura, Neva, Žana, Maša, Miša, Ana, Kaja iz 5.a