Pred jesenskimi počitnicami smo v sodelovanju s Centrom za varnejši internet Safe.si v četrtih razredih izvedli zanimive delavnice na temo varne uporabe interneta. Učenci so v pogovoru povedali, da imajo z internetom, računalniki, pametnimi telefoni in drugimi sodobnimi tehnologijami že kar veliko izkušenj, z zanimanjem pa so prisluhnili tudi nasvetom strokovnjaka ter se ob ogledu zanimivih zabavno-poučnih filmčkov z njim pogovorili o tem, kako čim varneje uporabljati ta v sodobnem svetu nepogrešljiva orodja.

Za starše četrtošolcev bo v marcu organiziran tudi roditeljski sestanek na temo varne rabe sodobnih tehnologij, kjer bo predavatelj predstavil tudi, kje je v pogovoru z otroki zaznal najbolj kritična področja, obenem pa staršem ponudil praktične nasvete, kako se izogniti tveganjem in usmeriti otroke k ustreznemu obnašanju na spletu.

20151022_102353