Potekali so četrtfinalni turnirji na šolskem namiznem tenisu, na katerih so imeli pravico nastopa najboljši iz posameznih področnih tekmovanj. Po regionalni zastopanosti smo bili uvrščeni na četrtfinalno tekmovanje, ki je potekalo na Otočcu. Prav v vseh disciplinah smo dosegli odlične rezultate ter uvrstitve v nadaljevalni del, torej uvrstitev v polfinale. Živa Markič je osvojila drugo mesto med deklicami od 6. do 9. razreda – prvo mesto se ji je za las izmuznilo. Nika Kobetič je osvojila četrto mesto v kategoriji deklice-absolutno (s točkami Namiznoteniške zveze Slovenije).  Šolska ekipa OŠ Rodica v postavi Nika Kobetič, Gaja Kobetič, Živa Markič, Gašper Markič, Anže Oršič in Luka Koželj pa je lovila uvrstitev v polfinale –  tja se namreč uvrstita samo po dve najboljši šolski ekipi s posameznega četrtfinalnega tekmovanja. Po uvodnih tekmah se je izkazalo, da bo cilj, biti vsaj drugi, realno dosegljiv. V zelo napetem in izenačenem boju za prvo mesto proti ekipi OŠ Jože Moškrič iz Ljubljane, v katerem je odločala peta igra, igra mešanih dvojic, pa se je pokazala tudi velika možnost za zmago, a je zmanjkalo malo športne sreče, tako, da je ekipa OŠ Rodica na koncu osvojila drugo mesto ter s tem dosegla tudi načrtovani cilj – uvrstitev v polfinale, ki bo predvidoma potekalo v Novi Gorici.

Vsem čestitke za prikazano igro in dosežena mesta.

Trener Janez Stibrič