VZGAJAMO ZELIŠČA

»V starem iščem novo.«

Skozi to šolsko leto se spoznavamo s pomenom rastlin – zelišč za človeka. Dela smo se lotili konkretno, najprej smo se spoznali s šolskim zeliščnim vrtičkom, si rastline ogledali, ugotavljali podobnosti in razlike ter spoznali njihova imena. S pomočjo knjige Polonce Kovač »Mala čarovnica« je naše raziskovanje dobilo že skorajda detektivski navdih. Rastlinice, ki v sebi skrivajo posebno moč, so navdihovale naše aktivnosti na različnih področjih. Začetni dvomi so z aktivnim delom kmalu prerasli v radovednost in aktivnost. Ob koncu meseca aprila vsi otroci z veseljem nesejo domov svoje male zeliščne vrtičke, ki so jih popestrili še s kakšno okrasno rožico, večina si je tudi zapomnila, kdaj in za preprečevanje česa bodo nekaj temeljnih zelišč uporabili. Da je zeliščarstvo lahko tudi prijetno opravilo v prostem času ali pa celo poklicno delo, otroci spoznavajo v stiku s pravimi zeliščarji, ki so jim (in jim še bodo v mesecu maju) povedali tudi marsikatero zeliščarsko skrivnost, ki nadgrajuje znanje o prevretkih, poparkih in »drugih zvarkih«.

poročilo