V petek, 27. maja 2016, se je na OŠ Rodica odvijalo 47. državno srečanje mladih zgodovinarjev Zveze prijateljev mladine Slovenije. Na njem je sodelovalo 31 osnovnih šol z vseh koncev Slovenije, mladi zgodovinarji pa so letos raziskovali na temo Družbeni status – zgodbe o uspehih in porazih. Svoje raziskovalne naloge so predstavili pred ocenjevalnimi komisijami v štirih ločenih skupinah. Delo naših mladih raziskovalcev sta predstavili Ana Renko iz 9. b in Eva Zarja Hrovat iz 7. a. Na sklepni prireditvi so mlade zgodovinarje pozdravili: ga. Anica Črne Ivkovič, pomočnica ravnateljice, ga. Breda Krašna, generalna sekretarka ZPMS in g. Tomaž Mikelj, predsednik komisije za delo zgodovinskih krožkov pri ZPMS. Naši učenci so pod vodstvom učiteljice Natalije Pokovec pripravili krajši kulturni program, ga. Katarina Rus Krušelj in ga. Jožica Košak iz Slamnikarskega muzeja pa sta na zanimiv način predstavili slamnikarsko tradicijo Domžal. Ga. Iris Furlan, strokovna sodelavka ZPMS, g. Tomaž Mikelj in ga. Breda Krašna so vsem sodelujočim podelili zlata, srebrna ali bronasta priznanja. Naša raziskovalna ekipa se je razveselila zlatega priznanja. Vsem vključenim čestitamo za odlično organizacijo srečanja, našim mladim zgodovinarjem pa za zlata priznanja.