V petek, zadnji šolski dan smo na šoli obeležili slovenski državni praznik, dan samostojnosti in enotnosti, ki ga praznujemo 26. 12.

Učenke in učenci so pod mentorstvom Sabine Burkeljca, Drage Jeretina Anžin ter Damjane Trobec zaigrali avtorsko igro Zgodbe iz popotne malhe, v kateri smo našli otroške izštevanke, uganke, ljudske pesmi ter seveda zgodbe o Adamu Ravbarju z gradu Krumperk, o kamniški Veroniki z Malega gradu v Kamniku, kralju Matjažu izpod Pece ter druge. V igri so nastopile tudi ljudske pevke – učenke naše šole – pod mentorstvom Marije Pepelnak Arnerič ter kitarist. Upamo, da je preplet slovenskega ljudskega bogastva ustvaril dobre temelje za praznovanje rojstnega dne naše države.

Igralska ekipa želi vsem mirno in sr(e)čno 2017.

Na fotografijah lahko ujamete nekaj utrinkov naše predstave.