V tednu med 19. in 25. 3. 2017 na OŠ Rodica gostimo naše sodelavce v mednarodnem projektu Eramsus+ K2.

Učencem in učiteljem s Finske, Nemčije, Poljske, Italije in Španije smo pripravili vrsto zanimivih dejavnosti.

V ponedeljek smo gostom izrazili dobrodošlico na prireditvi in uvodni spoznavni igri, skupaj smo pokukali v nekaj oddelkov na Rodici in v Jaršah, se sproščali ob športnih igrah in ustvarjali na zanimivih delavnicah, dan pa smo zaključili z mednarodno večerjo, h kateri so učiteljice iz vsake države prispevale tipično narodno jed, ki so jo pripravile v šolskem gospodinjskem praktikumu.

V torek smo goste peljali na izlet v Lipico in v Škocjanske jame. Povedali so, da so navdušeni nad lepotami Slovenije.

V sredo sta na šoli za učence potekali glasbena in likovna delavnica, učitelji pa so si medtem ogledali še Osnovno šolo Roje. Poslušali smo tudi zanimivo predstavitev o poklicu pilota, ki ga opravlja eden naših staršev. Pri nas pa se je oglasila tudi novinarka Radia Slovenija, ki je naredila intervju z nekaj učenci ter koordinatoricami projekta. Vam še sporočimo, kdaj nas lahko ujamete na radijskih valovih!

Danes zvečer nas čaka še koncert Stopinje pomladi II, na katerega ste srčno vabljeni tudi vi!