DRAGE UČENKE, DRAGI UČENCI.

Z današnjim dnem je pouk, kot ste ga bili vajeni, prekinjen. Ostali ste doma in zelo pomembno je, da upoštevate eno osnovno pravilo: ne bodite v stiku z drugimi, samo vaš dom je sedaj edini varen prostor. V nekaj dneh se je veliko spremenilo, drugačne so postale zelo običajne stvari. Na primer to, da dopoldne preživite s sošolci, da odidete na trening, obiščete knjižnico, greste v trgovino, se peljete z avtobusom ali se družite s prijatelji.

V šoli smo v petek z učitelji dobro razmislili, kaj lahko naredimo, da učenci ne izgubite stika s svojo šolo in z učitelji, ki prav tako ostajajo v varnem okolju svojih domov, pa vendar v skrbi za vas. Na šolski spletni strani so pripravljene učne vsebine in posebej pripravljena gradiva ter napotki za domače delo. Želimo, da ne izgubite stika s šolo, da v naslednjih dneh in tednih del časa namenite malo drugačnih šolskim opravilom. Postopoma, a nikakor ne opustite učenja in drugih predlaganih aktivnosti – tudi idej, ki jih učitelji predlagajo za zapolnitev prostega časa. Vaši učitelji bodo vsak teden poskrbeli za dopolnitve, odzivajte se tudi sami – preberite, odgovorite, vprašajte, sporočite, kako ste, pošljite kakšno fotografijo.

Ko se vrnemo v šolo, si bomo verjetno imeli veliko povedati, vsi pa bomo imeli za seboj prav posebno izkušnjo.

Lepo vas pozdravljam in vsem želim, da ostanete zdravi.

Milena Vidovič, ravnateljica