Mestna knjižnica Ljubljana že več kot desetletje podeljuje znak zlata hruška kakovostnim knjigam za otroke. V letošnjem letu sta Mestna knjižnica Ljubljana in Zveza bibliotekarskih društev Slovenije sklenili dogovor o skupnem podeljevanju priznanja zlata hruška. Priznanje zlata hruška je tako postalo vseslovensko knjižničarsko priznanje za kakovostno knjigo za otroke.

Prejemnike priznanja razglasijo vsako leto 13. novembra, na svetovni dan prijaznosti.

Strokovna komisija, ki so jo letos sestavljali mag. Urška Bajda (OŠ Tončke Čeč; bibliotekarka, šolska knjižničarka), Sabina Burkeljca (OŠ Rodica, bibliotekarka, šolska knjižničarka);  Maja Logar (vodja službe za mlade bralce v Mariborski knjižnici),  Katja Pinter Željko (Ljudska knjižnica Metlika (predsednica), Katarina Perger (bibliotekarka, Knjižnica A.T. Linharta Radovljica), Maša P. Žmitek (ilustratorka / kuratorka, vodja Galerije Vodnikove domačije Šiška) in dr. Sabina Fras Popović (vodja Centra za spodbujanje bralne pismenosti Mariborske knjižnice in predsednica ZBDS), je izmed 96 knjig izbrala spodaj naštete knjige.

Priznanje zlata hruška v kategoriji izvirna slovenska mladinska leposlovna knjiga prejme:

• Skrivno društvo KRVZ / Simona Semenič. Ilustr. Tanja Komadina. Mladinska knjiga.

Priznanje zlata hruška v kategoriji izvirna slovenska mladinska poučna knjiga prejme:

• Osamosvojitev / Nataša Strlič in Damijan Stepančič. Miš založba.

Priznanje zlata hruška v kategoriji prevedena mladinska leposlovna knjiga prejmeta:

• 35 kil upanja / Anne Gavalda. Prev. Boris Jukić. Mladinska knjiga in
  • Ana in Froga. Bi čigumi? / Anouk Ricard. Prev. Andreja Bajt. Zavod VigeVageKnjige.

Priznanje zlata hruška v kategoriji prevedena mladinska poučna knjiga prejme:

• Čebele / Wojciech Grajkowski. Ilustr. Piotr Socha. Prev. Staša Pavlović. Mladinska knjiga.

Iskrene čestitke vsem nagrajenim knjigam in njihovim ustvarjalcem. Vabimo vas, drage naše bralke in bralci, da pridete ponje v našo šolsko knjižnico, kjer poleg teh, čakajo na vas še druge kvalitetne mladinske knjige.

Skupaj berimo le najboljše knjige!