V ponedeljek, 17. 4., so naši učenci v Trebnjem odigrali še zadnji nogometni turnir v tej sezoni, saj se z drugim mestom niso uspeli uvrstiti na finale državnega prvenstva. V prvi tekmi so naši učenci po začetnem zaostanku uspeli izenačiti proti OŠ Miren, v drugi pa so proti učencem iz Lesc zanesljivo zmagali s 3-1. O napredovanju, ki ga je prinašalo le prvo mesto, je tako odločala tekma proti domačinom. Učenci OŠ Trebnje so imeli seveda bučno podporo s tribun, a so imeli naši nogometaši ves čas pobudo v igri. Polčas se je končal z 0-0, v zadnji tretjini drugega polčasa pa so domačini iz ene redkih akcij povedli. Do konca je ostalo le še pet minut in naši učenci so uspeli hitro izenačiti, za zmagoviti gol v zadnjih sekundah tekme pa je na žalost zmanjkalo tudi malo športne sreče. Rezultat 1-1 je pomenil, da so se na finalni turnir uvrstili lanski zmagovalci in gostitelji turnirja učenci OŠ Trebnje.

Našim učencem čestitam za prikazano nogometno znanje in jim želim vse najboljše tudi na njihovi klubski (in reprezentančni) poti.