Mesec maj je zelo živahen mesec, ki naznanja zaključek pouka in  začetek sproščenega poletja.

V vrvežu številnih dogajanj vas vabimo na naš majski dogodek, ki smo ga poimenovali POMLADNI DAN.

POMLADNI DAN pripravljamo v četrtek, 18. maja 2023, od 17.00 do 19.00 na šolskem igrišču Kettejeve 13 in Šolske 1 (žal vremenska napoved ni obetavna, zato bomo v ponedeljek odločili, ali dogodek izpeljemo ali ga preložimo na sredo, 31. maja 2023) . Dogodek je dobrodelne narave, zbrana denarna sredstva bomo namenili šolskemu skladu, potekala pa bo tudi akcija zbiranja šolskih potrebščin in sladkarij za slovenske in ukrajinske otroke.

Učenci in učitelji so pripravili različne dejavnosti:

• uvod v prireditev s krajšim kulturnim programom na prostem,
  • obisk sejma pomladnih izdelkov, kjer vam bodo učenci ponudili svoje ročne izdelke,
  • sodelovanje na ustvarjalnih delavnicah,
  • predstavitev športnega plezanja in agilitya,
  • povabili vas bomo na zabavne gibalne igre (priporočamo športno obleko in obutev),
  • srečo boste lahko preizkusili na srečelovu in
  • okusili nekaj kuharskih dobrot.

V torek, 16. maja, in sredo, 17. maja 2023 (od 7.45 od 8.15 in od 13.30 do 14.00) bomo v šolski avli in v jarških oddelkih zbirali:

• različne nove zvezke v okviru akcije Pokloni zvezek (pomoč slovenskim otrokom),
  • nove šolske potrebščine in sladkarije v embalaži, primerni za daljši transport (za otroke v Ukrajini).

Svoj prispevek (zvezek, šolske potrebščine, sladkarije) boste lahko donirali tudi na prireditvi Pomladni dan.

Denarni prispevki na prireditvi so prostovoljni, zaradi lažjega rokovanja na stojnicah pa si boste predhodno zagotovili žetone, ki bodo na voljo na posebni stojnici prireditvenega prostora.

Vabljeni na majsko popoldansko druženje in v naprej hvala za vaš prispevek.