V torek, 30. maja 2023, je v Ljubljani, v Športnem centru Stožice, potekalo 54. državno srečanje mladih zgodovinarjev Zveze prijateljev mladine Slovenije. Mladi raziskovalci so letos raziskovali na temo Šport skozi čas. Na srečanju je sodelovalo 130 udeležencev iz 27 osnovnih šol. Našo šolo so predstavljale osmošolke Luna Debeljak, Kjara Koštrun in Tjaša Mahnič, manjkala pa je Živa Zore. Mladi raziskovalci so predstavitve svojih raziskovalnih nalog že prej posneli na Zoomu, kar je ocenjevalna komisija tudi ocenila, na srečanju pa so na kratko izpostavili glavne povzetke raziskav. Raziskovalno nalogo naših mladih raziskovalk je odlično povzela Luna Debeljak. Po predstavitvah so si udeleženci srečanja ogledali nogometni stadion, garderobe, Hram športnih junakov, ogrevalno dvorano za košarko in rokomet, dvorano Stožice in še nekatere druge prostore Športnega centra Stožice. Sledila je podelitev priznanj, na kateri so naše mlade raziskovalke prejele zlato priznanje. Nepozabno srečanje je zaključil reper Nipke. Mladim raziskovalkam iskreno čestitamo!

Nekaj utrinkov …

Fotografije: Vilma Vrtačnik Merčun in ZPMS Mladi raziskovalci zgodovine.