23. regijsko srečanje mladih raziskovalcev kamniško-domžalskega območja je letos organizirala OŠ Trzin. Elektronsko publikacijo z naslovom Mladi raziskovalci, Zbornik povzetkov 23. regijskega srečanja mladih raziskovalcev osnovnošolcev domžalsko-kamniškega območja – 2024, ki je dostopna spodaj, sta uredili Ajda Premrl in Nežka Rugelj (OŠ Trzin), regijska koordinatorka je bila Ajda Premrl, oblikovalka naslovnice Nežka Rugelj, dodatek pa je pripravila Vilma Vrtačnik Merčun (OŠ Rodica).

Nekaj podatkov o regijskih srečanjih mladih raziskovalcev osnovnošocev kamniško-domžalskega območja:

• 23. regijskega srečanja, ki je bilo 27. 3. 2023 na OŠ Trzin, se je udeležilo 41 mladih raziskovalcev iz devetih osnovnih šol domžalsko-kamniškega območja,
  • izdelali so 27 raziskovalnih nalog, 17 jih je napredovalo na državno srečanje mladih raziskovalcev,
  • v zadnjih sedmih letih so mladi raziskovalci naše regije izdelali 251 raziskovalnih nalog, povprečno 36 na leto,
  • v zadnjih štirih letih so mladi raziskovalci naše regije osvojili 8 zlatih in 19 srebrnih državnih priznanj,
  • mladi raziskovalci OŠ Rodica so k tem uspehom prispevali 3 zlate in 11 srebrnih državnih priznanj.

Vsem našim mladim raziskovalkam, ki so se letos z regijskega uvrstile na državno srečanje mladih raziskovalcev, želimo veliko uspeha!!!