V sredo, 29. maja 2024, se je v Centru Noordung v Vitanju odvilo 55. državno srečanje mladih raziskovalcev zgodovine ZPMS. Letos so mladi raziskovalci raziskovali na temo Kultura je izraz najboljšega v družbi, Kulturna ustvarjalnost v mojem kraju. Na srečanju so sodelovali mladi raziskovalci iz 24. osnovnih šol iz vseh delov Slovenije. Našo šolo so zastopale devetošolke Kjara Koštrun, Živa Zore, Luna Debeljak in Tjaša Mahnič (iz 9. b), ki so pod mentorstvom Vilme Vrtačnik Merčun izdelale raziskovalno nalogo o 30-letni zgodovini dramske skupine Kulturnega društva Groblje. Mladi raziskovalci so predstavitve svojih raziskovalnih nalog že prej posneli po Zoomu, kar je ocenjevalna komisija tudi ocenila, na srečanju pa so na kratko izpostavili povzetke raziskav. Po predstavitvah so si pod odličnim vodstvom ogledali stalno razstavo centra vesoljskih tehnologij, se pogovarjali z robotko Vito, preverili svojo težo in maso na različnih planetih Osončja ter se s posebnimi očali virtualno sprehodili po vesoljski postaji. Sledila je podelitev priznanj, na kateri so naše raziskovalke prejele zlato priznanje. Nepozabno srečanje se je zaključilo z nekaj pesmimi Tinkare Fortuna, članice skupine Bepop. Mladim raziskovalkam iskreno čestitamo!

Nekaj utrinkov.

Foto: Vilma Vrtačnik Merčun

Več na spletni strani ZPMS Mladi raziskovalci zgodovine.