V ponedeljek, 15. maja 2023, se je v Murski Soboti odvijal 2. krog 57. državnega srečanja mladih raziskovalcev Slovenije. Med šest najboljših raziskovalnih nalog na področju etnologije, ki so se predstavile v 2. krogu, je bila izbrana tudi raziskovalna naloga naših osmošolk Kjare Koštrun in Tjaše Mahnič z naslovom Primerjava šolskih glasil iz šolskih let 1972/73 in 2021/22. Kjara in Tjaša sta svojo raziskovalno nalogo odlično predstavili in uspešno zagovarjali ter osvojili srebrno državno priznanje in srebrna kipca sove.

Letos se je v 1. krog državnega srečanja uvrstilo 469 raziskovalnih nalog iz 19-ih predmetnih področij, ki so bile uvrščene iz 16-ih regijskih srečanjih po Sloveniji. S kamniško-domžalske regije se je na državno srečanje uvrstilo 19 raziskovalnih nalog, med njimi 9 iz naše šole. V prvem krogu državnega srečanja so izbrali 228 najboljših raziskovalnih nalog za predstavitev v 2. krogu državnega srečanja. Iz kamniško-domžalske regije sta bili med najboljšimi le dve: raziskovalna naloga s področja geografije iz OŠ Toma Brejca Kamnik in raziskovalna naloga Kjare Koštrun in Tjaše Mahnič s področja etnologije. Obe sta v 2. krogu osvojili srebrno priznanje. Čestitamo!

Nekaj slikovnih utrinkov:

Naši najuspešnejši mladi raziskovalki letos.