Zbiralna akcija papirja

Obveščamo vas, da bo 9. in 10. 6. 2021 zbiralna akcija papirja.Potekala bo po naslednjem urniku:– v sredo, 9.6.2021, od 7.00 do 9.00 in od 15.00 do 17.00 ter– v četrtek, 10.6.2021, od 7.00 do 9.00.Kontejner bo postavljen za šolo.Bruno Šincek

V OPB spet pečemo pice

V OPB spet pečemo pice

Da se življenje počasi vrača v stare tirnice, pove novica, da smo v oddelkih podaljšanega bivanja v tem tednu začeli spet peči pice. Dejavnost, ki jo v okviru OPB izvajamo že vrsto let, vodi učiteljica Meta Maček. Učenci se urijo v kuharskih spretnostih pri rezanju...

5. B RAZRED NA DOMAČEM KOLIŠČU, UPS – DVORIŠČU

5. B RAZRED NA DOMAČEM KOLIŠČU, UPS – DVORIŠČU

Na dan Zemlje, 22. 4. 2021, so učenci 5. b razreda pred jarško šolo, pod zelenečim divjim kostanjem, pripravili razstavo kolišč oziroma mostišč. V projekt so se vključili tudi nekateri starši, za kar se jim iskreno zahvaljujemo. Učenci jarške šole in mimoidoči starši...

Izbirni predmeti 2021/2022

PREDSTAVITEV OBVEZNIH IZBIRNIH PREDMETOV (OIP) V 3. TRILETJU ZA ŠOLSKO LETO 2021/2022. PREDSTAVITEV NEOBVEZNIH IZBIRNIH PREDMETOV (NIP) V 1. TRILETJU (1. razred), 2. TRILETJU (4., 5., 6. razred) IN 3. TRILETJU (7., 8., 9. razred) ZA ŠOLSKO LETO 2021/2022.

SLOVENSKI DAN BREZ ZAVRŽENE HRANE

SLOVENSKI DAN BREZ ZAVRŽENE HRANE

PRIDRUŽITE SE ZAVEZAM ZA BREZ ZAVRŽENE HRANE V okviru prvega Slovenskega dneva brez zavržene hrane vabimo otroke, učence, dijake, študente, vzgojitelje, učitelje, profesorje in širšo javnost, da se s podpisom zaveze pridružijo pobudi za odgovorno ravnanje in...

22. APRIL – SVETOVNI DAN ZEMLJE

22. APRIL – SVETOVNI DAN ZEMLJE

22. aprila se spominjamo našega planeta – na ta dan namreč obeležujemo Svetovni dan Zemlje, vse od leta 1970 dalje. Letošnja tema »Obnovimo našo Zemljo« se osredotoča na naravne procese, nastajajoče zelene tehnologije in inovativno razmišljanje, ki lahko obnovi...

Bralci

Bralci Kipi, ki berejo, so nastali v okviru likovne naloge za osmi razred Kip človeške figure v predlanskem oktobru – mesecu branja. Ustvarjalci kipov so letos v devetošolci. Svoje mesto so nekateri bralci najprej našli v šolski knjižnici na policah med knjigami. Ker...

EDINOST, SREČA, SPRAVA ≠ DALJAVA: e-recital

 EDINOST, SREČA, SPRAVA ≠ DALJAVA: e-recital Letošnji recital ob slovenskem kulturnem prazniku je postavljen času primerno na e-oder. Je pa tudi času primerno angažiran – z namenom, da učence in učenke še naprej ozaveščamo o tem, da je KULTURA neobhodno potrebna in...

Tekmovanje Glasbena olimpijada 2021

Tekmovanje Glasbena olimpijada 2021

19. aprila 2021 je potekalo šolsko tekmovanje Glasbena olimpijada. Tekmovalci so morali pokazati splošno glasbeno znanje, pred komisijo zapeti pripravljeno pesem in predstaviti svojo lastno skladbo. Na tekmovanju so sodelovali Zala in Brina Korošec iz 8.C, Stela...

Literarni natečaj

Literarni natečaj NI HEC! v sklopu festivala mladinske književnosti Bralnice pod slamnikom 2021 za učence in učenke osnovnih šol ter dijake in dijakinje srednjih šol. Posvečen je mladinski problemski literaturi. Vsi učenci 2. in 3. triletja vabljeni k sodelovanju!...

Mednarodni dan knjig za otroke

Dragi učenci in učenke! Žal ponovno v času, ko praznujemo svetovni dan otroških in mladinskih knjig naša knjižnica spet sameva (že drugo leto). V tem času, ko ste bili spet nazaj v šoli, ste radi prišli po knjige, po prijateljice, brez katerih mnogi ne znamo in tudi...

Počitniške aktivnosti

Počitniške aktivnosti

Nabor zanimivih in pestrih vsebin,  najdete na spodnji povezavi: http://www.visitdomzale.si/dogodek/zgodilo-se-bo-nekaj-pocitniskega

Predavanje za starše DRUŽINSKA E-PRAVILA

Kdaj otroku kupiti računalnik ali tablico? Kako je z omejevanjem uporabe, postavljanjem pravil in dogovori? Kakšne so nevarnosti na spletu? So morda kakšni škodljivi učinki uporabe? Kaj pa prednosti? Na vsa ta vprašanja bomo odgovorili na predavanju Družinska...

VPIS ŠOLSKIH NOVINCEV

Vpis prvošolcev za šolsko leto 2021/2022 bo zaradi stanja epidemije in z namenom lažjega zagotavljanja varnostnih ukrepov potekal v točno določenih terminih za vsakega bodočega prvošolca v prostorih OŠ Rodica, Kettejeva 13 (vhod: glavni vhod)  v torek, 16. 2. 2021,...

Teden pisanja z roko 2021

Teden pisanja z roko 2021

Teden pisanja z roko 2021 je vseslovenska akcija, s katero ozaveščamo o pomenu ohranjanja pisanja z roko. V Tednu 2021 bomo spodbujali "lepo" pisanje z roko, čitljivo, tekoče, četudi bomo pisali bolj počasi. Skrbno bomo oblikovali in povezovali črke. Vemo, da nekateri...

Spletno predavanje DRUŽINSKA E-PRAVILA

Spletno predavanje DRUŽINSKA E-PRAVILA

V okviru šole za starše bomo za starše učencev naše šole v sredo, 13. 1. 2021, ob 17. uri organizirali spletno predavanje DRUŽINSKA E-PRAVILA. Predavatelj Janez Arh iz LOGOUT-a (Center pomoči pri prekomerni rabi  LOGOUT) bo predstavil priporočila glede varne...

ŠOLA ZA STARŠE

ŠOLA ZA STARŠE

Spoštovani starši! Vabimo vas k poslušanju predavanj, ki bodo v okviru Pozitivne psihologije - za boljše življenje brezplačno potekala v mesecu januarju in februarju 2021. Več informacij o predavateljih, vsebini predavanj ter potrebni predhodni prijavi si lahko...

Prijazni plakat

Prijazni plakat

Prejšnji teden so učenci naše šole (na daljavo) sodelovali v akciji »Prijazni plakat«, katere pobudnik je bila Fakulteta za socialno delo. Akcija je nastala kot odziv na potrebe, ki se pojavljajo v domovih za starejše ljudi in drugih zavodih za odrasle po Sloveniji v...

Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2021

PROJEKT »PRVA ZAPOSLITEV NA PODROČJU VZGOJE IN IZOBRAŽEVANJA 2021« Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je 12. 6. 2020 objavilo javni razpis za izbor operacij »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja 2021«, ki ga financirata Republika Slovenija...

Zahvala za voščilnice

Zahvala za voščilnice

Drage učenke in učenci, hvala! Kot že veste, smo z izdelavo letošnjih novoletnih voščilnic sodelovali pri projektu »21.000 pisem za 21.000 starostnikov«. Če se niste pozanimali ničesar o tem projektu, naj na kratko povzamem bistvo: voščila in lepe misli je lahko...

Obvestilo

SPOŠTOVANI STARŠI. Vlada RS je dne, 3. 12. 2020, podaljšala ukrepe za zajezitev in obvladovanje epidemije Covid – 19. To pomeni, da ostaja v veljavi tudi ukrep prepovedi zbiranja ljudi v šolah, pouk pa bo do preklica oz. do prehoda v oranžno oz. rumeno  fazo...

“TOK RAD” V IZVEDBI UČENCEV 3.C

“TOK RAD” V IZVEDBI UČENCEV 3.C

V življenju je potrebno razmišljati pozitivno. Tudi v karanteni je lahko zabavno in ustvarjalno. To so dokazali učenci 3.c z učiteljico Matejo Jakoš Vasle. Nad našimi ustvarjalci se navdušujeta tudi učiteljičin profesor s fakultete, cenjeni gospod Saksida, in poznani...

MEDNARODNI DAN STRPNOSTI

MEDNARODNI DAN STRPNOSTI

V mesecu novembru smo obeleževali mednarodni dan strpnosti (16. 11.). V Unescovi Deklaraciji o načelih strpnosti je zapisano, da je strpnost spoštovanje, sprejemanje in priznavanje bogate raznolikosti naših svetovnih kultur, naših oblik izražanja in načinov biti...

Obvestilo (9. 11. 2020)

Spoštovani starši, učenke in učenci. Po podaljšanih počitnicah, ko smo upali, da bo zdravstvena situacija v državi boljša in bo odločitev vseeno v prid izvajanja pouka v šolah, se naslednji teden vzgojno-izobraževalni proces od ponedeljka, 9. novembra 2020 ponovno za...

INTERVJU IN POGOVOR Z ANDREJEM PERKOM

INTERVJU IN POGOVOR Z ANDREJEM PERKOM

Spoštovani starši! Konzorcij Skupnosti MOST v mesecu boja proti zasvojenostim vabi na intervju in pogovor z gostom dr. Andrejem Perkom, psihologom in psihoterapevtom. Intervju bo potekal v petek, 13. 11. 2020, ob 18. uri (do 20. ure) preko spletne aplikacije ZOOM....

Pouk za vse učence na daljavo

Spoštovani starši.

Obveščamo vas, da je vlada RS je zaradi trenutnih epidemioloških razmer v državi v četrtek, 5. 11. 2020, sprejela sklep, s katerim je za 7 dni podaljšala uporabo omejitev, določenih v Odloku o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolski zavodih (Uradni list RS, št 152/20).

Ministrica za izobraževanje, znanost in šport je na podlagi 104. člena Zakona o začasnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic COVID-19 (Uradni list RS, št. 152/20) izdala sklep, s katerim je zaradi še vedno zelo resne epidemiološke situacije in izvajanja ukrepov za preprečitev širjenja virusa COVID-19 določila, da se bo od 9. 11. 2020 dalje vzgojno-izobraževalno delo v šolah za vse učence izvajalo na daljavo.

Dodatne usmeritve vam še posredujemo, prav tako vam bodo napotke za pouk v naslednjem tednu posredovali tudi razredniki/razredničarke vaših otrok.

Ravnateljica:
Milena Vidovič

Mega kviz

Mega kviz

Spoštovani učenci, knjižničarki vas vabiva k reševanju spletnega Mega kviza s klikom na spodnjo povezavo. Ko ga rešite, dokazila pošljite vaši učiteljici slovenščine, ki vam bo rešen kviz priznala kot 1 prebrano knjigo za bralno značko.

Podaljšanje jesenskih počitnic

Spoštovani starši, drage učenke, dragi učenci.

Zaradi poslabšanja epidemiološke situacije v državi je Vlada RS dne, 30. 10. 2020, sprejela odločitev o podaljšanju trenutno veljavnih ukrepov.
Ministrica za izobraževanje, znanost in šport je izdala sklep o podaljšanju jesenskih počitnic za osnovne in glasbene šole v šolskem letu 2020/2021. Jesenske počitnice se podaljšajo do 8. 11. 2020.

Naslednji teden bo sprejeta nova odločitev glede načina izobraževanja, o čemer vas bomo obvestili. V imenu vseh zaposlenih OŠ Rodica želim, da ohranite svoje zdravje. Spoštujte veljavne ukrepe zato, da se življenje čimprej normalizira.

Na šolski spletni strani bomo v podporo prijetnemu in koristnemu preživljanju prostega časa v podaljšanih jesenskih počitnicah objavili nekaj predlogov za otroke in starše.
Lepo vas pozdravljam.
Milena Vidovič, ravnateljica

Neodzivne spletne učilnice 21. 10. 2020

Točno od 8.00 do 8.30 so bile spletne učilnice neodzivne. Trenutno delujejo. Novost je, da lahko na vstopni strani o tej napaki takoj preberete sporočilo. Nekatera nujna gradiva bomo sedaj objavili na tej spletni strani.

TEHNIŠKI DAN – OD SLAME DO KITE

TEHNIŠKI DAN – OD SLAME DO KITE

V času  Tedna in Dnevov evropske kulturne dediščine 2020, ki so po vsej Sloveniji potekali od 26. 9. do 10. 10. 2020, smo učenci 4. razredov OBISKALI SLAMNIKARSKI MUZEJ, kjer smo si ogledali zanimivo razstavo OD SLAME DO KITE. Gospod Roman Kos nam je ob tem povedal...

Neodzivnost spletnih učilnic danes, 20. 10., in 19. 10. 2020

Pozdravljeni!
Tudi danes opažamo, da nekatere Arnesove storitve niso normalno odzivne (spletne učilnice in tudi ta spletna stran). Včeraj popoldne so še bile. Glede na spomladanske izkušnje lahko sporočimo, da se to dogaja od 8h do 11h. Tukaj se na hitro res ne da kaj spremeniti na naši strani. V pripravo spletnih učilnic smo vložili ogromno presežnega časa, dela in ustvarjalnosti. Prepričani smo, da se bo to kmalu uredilo, čeprav je simptom današnje napake nekoliko bolj zaskrbljujoč. Spomladi smo se temu uspešno izognili, ker smo to preobremenitev pričakovali.

ŠOLANJE NA DALJAVO

ŠOLANJE NA DALJAVO

Dragi učenci, spoštovani starši! Ponovno smo se znašli v situaciji šolanja na daljavo, ki bo za učence od 6. do 9. razreda potekalo od 19. 10. do 23. 10. 2020. Učenci boste delali v spletnih učilnicah Arnes. Delo v spletnih učilnicah ste spoznali že v šoli, vsak...

16. oktober – SVETOVNI DAN HRANE

16. oktober – SVETOVNI DAN HRANE

Hrana je dobrina, ki je nam večinoma samoumevna, vendar se je potrebno zavedati, da je lakota v svetovnem merilu velik problem. V časih obolenj je skrb za uravnoteženo in zdravo prehrano izjemnega pomena. Če jo začinite z optimizmom in dobro voljo, pa tekne toliko...

POUK NA DALJAVO – C model izobraževanja

Obveščamo vas, da se zaradi poslabšanja epidemiološke situacije in preprečevanja prenosa okužb sSARS-CoV-2 pouk v tednu od 19. 10. 2020 do 23. 10. 2020 začasno izvaja prilagojeno in sicer: učenci od 1. do vključno 5. razreda se izobražujejo v šoli,učenci od vključno...

Razstava OŠ Rodica v Knjižnici Domžale – DEDIŠČINA OBČINE DOMŽALE V STRIPU

Razstava OŠ Rodica v Knjižnici Domžale – DEDIŠČINA OBČINE DOMŽALE V STRIPU

Letošnji Dnevi evropske kulturne dediščine, DEKD 2020, bodo po vsej Sloveniji potekali v času od 25. 9. do 10. 10. 2020, pod geslom SPOZNAJ? VARUJ. OHRANI! Že vrsto let jih naša šola predstavlja z likovno razstavo v Knjižnici Domžale, kjer bo tudi letos, od 28.9. do 17. 10., na ogled DEDIŠČINA OBČINE DOMŽALE V STRIPU. Lepo vabljeni tudi v Slamnikarski muzej, kjer si lahko brezplačno ogledate razstavo PRI NAS PA PLETEMO KITE IZ SLAME in se v pletenju kit tudi preizkusite.

Prvošolčki

Spoštovani starši prvošolčkov! Glede na posebne okoliščine in potrebne varnostne ukrepe ob pojavu novega koronavirusa COVID-19 smo to šolsko leto primorani sprejem prvošolcev, za njih in vas tako poseben dogodek, žal izpeljati malce drugače kot to storimo običajno....

Začetek šolskega leta 2020/2021 – dopolnjeno obvestilo

Spoštovani starši. Jutri, v torek, 1. septembra 2020, pričenjamo z novim šolskim letom. Po zaključku izjemno posebnega leta 2019/2020, smo si najbolj želeli, da v jeseni vsi učenci pridejo v šolo (in da bi tako ostalo do konca šolskega leta). Razredniki in...

NPZ 2020/2021

Obveščamo vas, da je na spletni strani RIC-a objavljena publikacija o Informacija za učence in starše na povezavi (http://www.ric.si in http://eric.ric.si). Devetošolci v Sloveniji bodo na NPZ kot tretji predmet pisali enega od naslednjih predmetov: biologija,...

PRVE INFORMACIJE OB ZAČETKU ŠOLSKEGA LETA 2020/2021

Spoštovani starši, drage učenke in učenci. Šolske poletne počitnice se po posebno zahtevnem in zelo drugačnem šolskem letu iztekajo. Upam, da minevajo prijetno. Ker je vprašanje o tem, kako bomo vstopili v novo šolsko leto, povzročalo obilo skrbi vseh, ki tako ali...

Pacug 2020

Pacug 2020

Šola v naravi Pacug 2020 Predstavitev >> KDAJ: od ponedeljka 14. 9. do petka 18. 9. 2020 KJE: otroško letovišče PACUG (med Strunjanom in Fieso) Prijavnica v Word-u >>   

Izbirni predmeti 2020/2021

PREDSTAVITEV OBVEZNIH IZBIRNIH PREDMETOV (OIP) V 3. TRILETJU ZA ŠOLSKO LETO 2020/2021.   PREDSTAVITEV NEOBVEZNIH IZBIRNIH PREDMETOV (NIP) V 1. TRILETJU (1. razred), 2. TRILETJU (4., 5., 6. razred) IN 3. TRILETJU (7., 8., 9. razred) ZA ŠOLSKO LETO 2020/2021....

(Skupno 163 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost